Багато власників собак помічають, як їхні пухнасті улюбленці жадібно поїдають траву. Це викликає низку питань: чому вони це роблять, чи не нашкодить їм це, чи свідчить це про нестачу вітамінів в організмі? У цій статті ми розглянемо причини та наслідки такої поведінки, чи є вона шкідливою для песика, якими видами трав можна годувати собаку, а яких краще уникати.

Чому собака їсть траву?

Така поведінка властива не всім песикам, і навіть ті з них, хто любить поласувати травою на прогулянці, зазвичай роблять це у певні періоди. На те може бути кілька причин:

  1. Для багатьох собак це просто соковиті свіжі ласощі. Це також може бути частиною їхньої ігрової поведінки.
  2. Очищення шлунка - це найпоширеніша причина, оскільки поїдання трави допомагає собакам полегшити дискомфорт у шлунково-кишковому тракті, спричинений переварюванням їжі. Воно часто викликає блювоту, що дозволяє собаці позбутися надлишку жовчі, погано перетравленої їжі та важкості.
  3. Якщо раціон собаки недостатньо збалансований і не включає потрібної кількості клітковини, песик може намагатися компенсувати цю нестачу травою. Клітковина допомагає знижувати зайву вагу, покращує роботу шлунково-кишкового тракту та зменшує ризик розвитку раку товстої кишки. 
  4. Така поведінка може бути способом самозаспокоєння. Собаки займаються травою, щоб розважитись, якщо хазяїн не грається з ним на прогулянці, а відволікається на телефон.

Власники, які годують своїх улюбленців натуральною їжею, часто нехтують порадою ветеринарів включити овочі й фрукти до раціону. Це може призвести до проблем зі здоров’ям і спонукати собаку до поїдання трави. Якщо ваш пухнастик часто їсть траву під час прогулянок і не блює, варто подумати про перехід на корм з високим вмістом клітковини.

Існує думка, що тварини їдять траву через нестачу вітамінів, але багато ветеринарів вважають її безпідставною, оскільки собачий організм не виробляє ферментів для розщеплення зелені. Хоча трава не є найкращим джерелом вітамінів і мінералів, все ж у випадку такої поведінки вашого улюбленця перегляд його раціону буде слушним рішенням. Особливо це стосується натурального домашнього харчування, яким забезпечити баланс корисних речовин може бути складніше. Ветеринари радять додавати вітамінно-мінеральні комплекси. Якісні корми для собак преміум та суперпреміум класу вже містять усі необхідні вітаміни та корисні мікроелементи в потрібних кількостях.

Чи можна собакам їсти траву?

Щоб знайти відповідь на це питання, важливо звернути увагу не лише на сам факт поїдання трави, але й розглянути поведінку пухнастика в цілому. Якщо ваш улюбленець активний, веселий, нормально харчується і не має проблем із туалетом, а поїдання трав не супроводжується сильним блювотним рефлексом, то причин для занепокоєння немає. Нехай ласує нею на здоров'я! Проте якщо поїдання трави супроводжується тривалим і сильним блюванням або загальний стан собаки незадовільний, варто терміново звернутися до ветеринара. Ось кілька тривожних симптомів: 

  • млявість;
  • апатія;
  • відмова від їжі;
  • різка втрата ваги;
  • проблеми зі шлунково-кишковим трактом (регулярні запори, пронос, блювання).

Цуценята в цьому питанні практично не відрізняються від дорослих собак. Зазвичай вони починають цікавитися травою під час переходу на сухий корм, найчастіше після шести місяців. Чи можна цуценятам їсти траву? Так, але лише за умови, що ви ідентифікуєте вид рослини та пересвідчитись у її безпечності. При цьому важливо уважно спостерігати за станом вашого маленького улюбленця: якщо з'являться будь-які ознаки нездужання, не відкладайте візит до ветеринара.

Яка трава не становить загрози для собаки?

Залишається важливе питання: яку траву можна їсти песикам та де її шукати? Найбільше воно турбує міських жителів, які хвилюються про можливе отруєння своїх улюбленців після поїдання обробленої хімікатами рослинності. Чотирилапі друзі зазвичай інстинктивно вибирають, що їсти, але важливо знати, які трави безпечні для них. Собаки можуть полюбляти такі види рослин: 

  • пирій;
  • пророщений овес або пшеницю;
  • тонконіг лучний;
  • люцерну;
  • ковилу;
  • мелісу;
  • райграс.

Проте навіть безпечна, на перший погляд, рослинність може становити загрозу здоровʼю через місце її розташування. Тож краще уникати територій біля будівель, які часто обробляються хімікатами та пестицидами, поблизу великих доріг, де на рослинність впливають вихлопні гази та важкі метали, та приватних територій, де трава може містити залишки отруйних речовин, які використовують для боротьби зі шкідниками. З огляду на це, любителям зелені варто подумати про вирощування трави на дачі або в горщиках на балконі, як це роблять власники котів. Собаки також із задоволенням поласують листям петрушки, кропу, шпинату, щавлю, базиліку та буряків.